czyli gród rzecha dla początkujących
sobota, 19 kwietnia 2008
Targowa 10...

...stylowo i elegancko

niedziela, 01 lipca 2007
Nowy towar

 

czwartek, 01 marca 2007
Dzielnica willowa

Ulica Wierzbowa - rzeszowska dzielnica willowa

poniedziałek, 12 lutego 2007
Fiat Duży cz.II

Dla przeciwwagi rzeszowski Duży Fiat nr 2  (tu nr 1)

poniedziałek, 22 stycznia 2007
W Rynku

Remont nawierzchni rzeszowskiego Rynku trwa. Coś też zaczyna się dziać w "dziurze barana" (dla nie-rzeszowiaków: ubytek w Rynku po wyburzonych kamienicach).  Na zdjęciu poniżej widać jak wysypują się z niej jakieś przedziwne skarby.

Miejmy nadzieję, że to wróżba rychłego początku prac budowlanych.

niedziela, 21 stycznia 2007
Garaż

Stary i brzydszy Rzeszow. Ul. Krakowska - dwie fotki: garaż (w którym chyba dawno już nikt nie parkował), oraz rozsypująca się ściana kamienicy. 

Ściana

Kamienica przy ul. Krakowskiej

czwartek, 18 stycznia 2007
Rzeszów...

"Rzeszów (łac. Resovia, hebr. Reisha, lit. Žešova, ukr. Ряшiв, niem. Reichshof) - miasto na prawach powiatu położone w południowo-wschodniej Polsce. Miasto jest stolicą województwa podkarpackiego, powiatu rzeszowskiego oraz siedzibą najważniejszych instytucji regionu. Rzeszów pełni funkcję głównego ośrodka przemysłowego, handlowo-usługowego, akademickiego i kulturalnego w regionie. Miasto jest także znaczącym ośrodkiem w skali kraju" (Wikipedia)

Rzeszów, styczeń 2007r. ul. Wierzbowa

Aha. Rzeszów jest również centralnym miastem Rzeszowskiego Obszaru Metropolitalnego i jako jedno z 12 głównych miast w Polsce jest członkiem Unii Metropolii Polskich (a to duże wyróżnienie zważywszy, iż pod względem liczby ludności leży na miejscu 24). Więc dobrze by było zadbać o wygląd niektórych miejsc (patrz kategoria "inny_rzeszow")

Podwórko

Podwórko przy ul. Kopernika

wtorek, 09 stycznia 2007
Duży Fiat

sobota, 06 stycznia 2007
Wojenne spustoszenia

Czyżby ten śmietnik pamiętał czasy II wojny światowej - a może jego zniszczenia są wynikiem innego konfliktu zbrojnego?

Parkingi w mieście

wtorek, 26 września 2006
W Rynku ciągle jeszcze straszy...

Choć wygląd rzeszowskiego Rynku i jego okolic w ostatnich latach bardzo się zmienił na korzyść, są wciąż jeszcze miejsca wyglądające fatalnie.  

Narożna kamienica Kościuszki - Słowackiego:

Czy nie można zobligować właściciela tej kamienicy do zwykłego chociaż jej pomalowania?

Ta sama kamienica od strony Rynku oraz jej blaszani sąsiedzi:

 

Jeszcze raz to samo zdjęcie. Wymazałem kamienice z tyłu (na Matejki) aby podkreślić jak fatalnie ta ściana Rynku wygląda:

Te śmieszne blaszaki przypominają miejski bazar a nie centrum miasta, gdzie wygląd odgrywa szczególną rolę! Czy miejscy urzędnicy nie mają możliwości wpłynąć na właścicieli tych obiektów aby o nie zadbali? Przecież te budynki stoją pare kroków od ratusza!   Czy w ogóle insteje jakiś plan rozbudowy tych parterowych blaszaków?   Przecież wizerunek ścisłego (w dodatku zabytkowego) centrum powinien podlegać jakimś rygorom. Jeśli kogoś nie stać na dbanie o te obiekty powinien je sprzedać komuś, kto zapewni im odpowiedni wygląd!

 

poniedziałek, 25 września 2006
Woreczkwy odstraszacz

Na interesujący pomysł wpadło kilku właścicieli kamienic w Rzeszowie. W walce z niechcianymi gołąbkami zastosowali oni nowoczesną broń w postaci reklamówek otrzymanych w przydrożnym zieleniaku...

 

 

niedziela, 24 września 2006
Inny Rzeszów

Kamienica ze sklepami Społem, róg Grunwaldzkiej i Kopernika

 

podwórko ul. Kopernika

Społem, ciąg dalszy

ul. Naruszewicza

 

 
1 , 2