czyli gród rzecha dla początkujących
Blog > Komentarze do wpisu
W Rynku ciągle jeszcze straszy...

Choć wygląd rzeszowskiego Rynku i jego okolic w ostatnich latach bardzo się zmienił na korzyść, są wciąż jeszcze miejsca wyglądające fatalnie.  

Narożna kamienica Kościuszki - Słowackiego:

Czy nie można zobligować właściciela tej kamienicy do zwykłego chociaż jej pomalowania?

Ta sama kamienica od strony Rynku oraz jej blaszani sąsiedzi:

 

Jeszcze raz to samo zdjęcie. Wymazałem kamienice z tyłu (na Matejki) aby podkreślić jak fatalnie ta ściana Rynku wygląda:

Te śmieszne blaszaki przypominają miejski bazar a nie centrum miasta, gdzie wygląd odgrywa szczególną rolę! Czy miejscy urzędnicy nie mają możliwości wpłynąć na właścicieli tych obiektów aby o nie zadbali? Przecież te budynki stoją pare kroków od ratusza!   Czy w ogóle insteje jakiś plan rozbudowy tych parterowych blaszaków?   Przecież wizerunek ścisłego (w dodatku zabytkowego) centrum powinien podlegać jakimś rygorom. Jeśli kogoś nie stać na dbanie o te obiekty powinien je sprzedać komuś, kto zapewni im odpowiedni wygląd!

 

wtorek, 26 września 2006, borowik1

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2006/09/28 17:29:00
Mam pytanie a skąd taki ktoś kto bedzie sprzedawał kamienice poneważ go nie stać na remont ma wiedzieć że sprzedaje komuś kogo stać na remont ?
-
2006/09/29 16:45:04
chodzi mi o to że posiadanie kamienicy w zabytkowym centrum powinno wiązać się z pewnymi wymaganiami. Z resztą po części tak jest, bo przecież właściciel zabytkowej kamienicy chcąc ją odnowić musi mieć zgodę konserwatora zabytków. Ale wymagania powinny być większe, tzn. właściciel powinien dbać, a w przypadku tych blaszanych baraków powinien byc zobowiązany do rozbudowy. A nowy właścieciel powinien przedstawić coś w rodzaju biznes planu - co zamierza i kiedy, zrobic ze swoją kamienicą
-
Gość: fabiolino, 62.93.41.*
2006/11/24 15:46:07
ten blaszak będzie wyburzony
informacja z dobrego zródła
-
2006/12/02 23:16:07
przeciez to rewelacyjne miejsce, centrum miasta, już dawno powinny być na tym miescu jakieś ciekawe budynki
-
Gość: , *.internetdsl.tpnet.pl
2007/06/30 15:47:08
od kiedy to jest rynek? 22 lata tu mieszkam i ciekawych rzeczy sie dowaduje.. no ale...